Keby sme sa spýtali našich detí, iste by si predstavovali a zariadili svoju izbu úplne inak ako to spravíme my. Nie je na zahodenie sa s nimi poradiť a následne prelúskať zopár katalógov a online obchodov. Detská izba by mala byť praktická, ale aj veselá a mali by sa v nej naše deti cítiť pohodlne a šťastne.
V detskej izbe by sme nemali šetriť hlavne na kvalitnej posteli s vhodným matracom. Deti sú vo vývine a zlé spanie im môže zničiť chrbát. Pri viacerých deťoch ušetríte priestor poschodovou posteľou.

dívčí pokoj

Tieto vedia byť vybavené skvelými úložnými priestormi a policami na odkladanie všetkého potrebného. Priestor doplňte policami na knihy, ktoré sa budú hodiť školákom. S tým súvisí aj písací stôl s dostatočným priestorom na odkladanie všetkých zošitov, prípadne notebooku. Predsa len elektronika sa využíva v každej škole a vypracovať domáce úlohy bez počítača je v súčasnosti nereálne. Stôl je potrebné umiestniť tak, aby si dieťa netienilo telom a malo dostatok svetla. Samozrejmosťou je kvalitná otočná stolička. Oplatí sa investovať do nábytku, ktorý tzv. rastie s dieťaťom. Ušetríte tak nemalé peniaze. Na rozvíjanie kreativity môžete na steny umiestniť tabuľu, na ktorú si budú deti zapisovať všetko potrebné a aj vy im môžete na ňu písať ich povinnosti. Skvelým trendom sú rôzne nástenné koláže, kde si deti môžu ľubovoľne meniť obrázky.

chlapecký pokoj

Nezabudnite aj na správne osvetlenie, kde okrem hlavného svietenia je potrebná aj nočná lampa alebo lampička na písacom stole. Večer pekne vynikne LED osvetlenie. Malé deti majú veľa hračiek, ktoré sú pestrofarebné a preto stačí, keď budete ich izbu ladiť do jednej farby. Dobrou voľbou je biela farba, na ktorej nie je vidieť prach. Pri menších deťoch nezabudnite aj na kútik na hranie. Neriešte všetko prehnane prakticky. Ak ide o menšiu izbu, je dobré si zakúpiť nábytok na kolieskach. Takto ho viete ľahko premiestniť a vytvoriť dieťaťu miesto na hranie. Nemusíte za každú cenu dávať do izby koberce, hlavne ak ide o staršie dieťa. Myslite však na správnu teplotu v izbe, poprípade je vhodné podlahové kúrenie. Najdôležitejšie je, aby sa dieťa cítilo v izbe dobre. Ak je staršie, skúste s ním spolupracovať a zariaďujte izbu spolu.