Hustá nádcha.
Pri hustej nádche si pripravíme dva väčšie vedierka, do jedného dáme studenú a do druhého veľmi horúcu vodu. Striedavo ponárame do vody ruky až po lakte. Stačí dve minúty do studenej a dve minúty do teplej vody. To opakujeme 5 až 10 krát. Potom sa ihneď zabalíme do deky alebo zaľahne do postele. Po dvoch dňoch sa nádcha krásne spustí.
čaj s citronem a zázvorem
Prechladnutie.
Na prechladnutie je najvhodnejší cibuľový čaj. Ošúpanú cibuľu nakrájame na kocky, zalejeme vriacou vodou a necháme vylúhovať. Po 15 minútach precedíme cez sitko. Osladíme najlepšie medom.

Horúčka.
Ak nás trápia horúčky, môžeme si pripraviť cestíčko z ražnej múky a vody. Hmota sa rozotrie do šatky a ten sa zloží do trojuholníka. Do neho zabalíme chodidlá až po členky. Za 2 až 3 hodiny je cestíčko suché, drobí sa a horúčka je preč.

Bolesti v krku.
Aj na bolenie hrdla existuje stará, vyskúšaná metóda. Vreckovku alebo menšiu šatku namočíme do zriedenej slivovice a zabalíme do neho krk a previažeme teplým uterákom. Po dvoch až troch hodinách bolesť ustúpi.
smutná dívka
Krvácanie z nosa.
Na rýchle zastavenie krvácania z nosa môžeme použiť malý kúsok tvrdého papierika, zloženého na obdĺžnik. Ten zasunieme pod hornú peru, kam až to pôjde a chvíľu ho tam podržíme.

Lámavé vlasy.
Po ondulácii u kaderníka sa nám môžu začať lámať vlasy. To vyriešime nasledovne. Vlasy navlhčíme, potom ulomíme list z kaktusu aloe vera a šťavu nanesieme na vlhké vlasy. Necháme pôsobiť tak 30 až 45 minút a potom opláchneme.

Hnačka.
Proti hnačke a kŕčom v bruchu, ktoré vedia pekne potrápiť, existuje starý jednoduchý recept. Uvaríme si 2 dl veľmi tmavého čaju, nie ovocného, ​​do neho zamiešame pol lyžičky soli. Moc dobré to nie je, ale zaručene to pomáha.

Zápcha.
Táto babská rada je vyskúšaná, funguje na 100% a hlavne je prírodná. Pri veľkej zápche pomáha, keď jednu lyžičku slivkového lekváru rozpustíme s jednou lyžičkou masla a teplé zjeme. Je to aj dobré, ale hlavne to pomôže.