Starostlivosť o zuby je dnes nielen otázkou zdravia, ale aj estetiky človeka. Zuby sú totiž korunou krásy nášho úsmevu. Ich správne a pravidelné ošetrovanie je základ, ako predchádzať zdravotným komplikáciám, no i estetickým vadám úsmevu. Okrem pravidelného čistenia a prehliadok u zubného lekára patrí medzi základné ošetrenia aj dentálna hygiena. Tá sa odporúča absolvovať aspoň 2-krát do roka, aby sa odstránil zubný povlak a zubný kameň a predišlo sa tak vzniku zubného kazu. Na dentálnu hygienu sa môžete objednať u svojho zubného lekára alebo v špecializovaných zubných štúdiách, či ateliéroch vo svojom meste. Určite sa nájde príležitosť takmer všade. Napríklad dentálna hygiena v Žiline ponúka rôzne možnosti, z ktorých si môžete vyberať. Pozrime sa však aj na ďalšie moderné technológie, ktoré dnes prispievajú ku krásnym a esteticky upraveným úsmevom.

zubni ordinace

Čo ponúka Digital Smile Design technológia?

V prvom rade treba zmieniť, že dnes už existujú pomerne dostupné možnosti, ako si nechať zrekonštruovať chrup tak, aby vyzeral podľa vašich predstáv. Poradiť sa treba s odborníkmi, avšak estetická rekonštrukcia zubov sa už dnes dá naplánovať a absolvovať u stomatológa. Práve moderná technológia Digital Smile Design (DSD) umožňuje vytvoriť digitálny model vášho úsmevu, aby ste ho mohli vidieť vopred vo forme fotografie. Je to výhodou pokiaľ bude rekonštrukcia vášho chrupu rozsiahla a vy chcete vopred vidieť, ako bude finálne úprava na vás vyzerať. Pokiaľ by vás zaujímala aj cena ditigal smile design, je možné sa informovať v dentálnom ateliéri, kde zákrok budete absolvovať.

zuby

Prečo absolvovať rekonštrukciu zubov?

I keď nie ste filmová hviezda, aj tak môžete pracovať na svojom zovňajšku a vyzerať ešte lepšie ako doteraz. Zuby sú veľmi citlivou záležitosťou a ak nie ste so svojim chrupom spokojný, môžete sa napríklad podvedome prestať usmievať či mať z úsmevu zlý pocit, alebo nízke sebavedomie. Práve pre zdravé sebavedomie je krásny chrup a úsmev skvelou voľbou, ktorú rozhodne treba využiť.