No veľmi dôležité je, vedieť sa s tým zmieriť. S popularitou aj jej strátou. Ak sa pozriem do prítomnosti i histórie na svetovo populárne osobnosti, ktoré zmárnili svoj život i popularitu, mohol by som napísať 100 článkov.  Prečo mnoho týchto ľudí, ktorí sa dostanú na vrchol, začnú robiť také hlúposti?
čára na mobilu

V mnohých prípadoch títo ľudia utrpeli určitú citovú traumu, kvôli ktorej boli iní ako ostatní. Písali zaujímavé texty, skladali netradičnú hudbu, mali výstredný imidž i cestu a postoj k životu. Nemali čo stratiť, iba túžili, aby niekto vypočul ich boľavú dušu.
opilý muž

Spravili jeden správny krok, kedy sa ich tvorba či imidž dostali na oči verejnosti z celého sveta. Napríklad nahrali videoklip pre MTV, pomocou ktorého oslovili väčšinu tínedžerov. Takýto klip ich preslávil, pozvánky na festivaly, pozvánky do nahrávacích štúdií, skrátka skoro všade sa len tak pohrnú. Každá takáto akcia a predaj CD im vynesie balík peňazí , aký dovtedy nevideli. Z depresívneho dieťaťa ulice je za týždeň boháč, ktorého každý obskakuje a snaží sa mu výjsť v ústrety. No s týmto záujmom prichádza aj úplná stráta súkromia, ktorá by položila i odolného človeka. Stráta súkromia a neustále plány ich duševne unavia, pričom sa v nich opäť prejaví úzkosť. Keď boli neznámi, túto úzkosť riešili marihuanou za 5 dolárov. Teraz ju vyrieša kokaínom alebo inými silno návykovými a drahými drogami. Mnohí dokonca heroínom. Drogy, alkohol a pohlavné choroby im vygumujú mozog. Potom neudržia zdravý vzťah s partnerom/kou, majú 5 nemanželských detí a bulvár je plný kritiky na ich osobu. Tak to riešia jediným liekom- drogami, alkoholom a návštevami „tanečných klubov“, v ktorých si kupujú lásku.
rocková hvězda

Potom poznáme druhý prípad, kedy mali relatívne bezproblémové detstvo a nachvíľu sa dostali na vrchol vďaka svojmu talentu a divadelnej škole. Nič však netrvá večne. Ich popularita sa začne vytrácať a preto odpozerajú tento hriešny životný štýl, aký som opisoval v prvom prípade. Začnú robiť škandály, opíjať sa a drogovať na verejnosti, len aby si ich všimol bulvár. Opäť to vedie iba k tomu, že sa z nich stanú trosky a na svoju vtedajšiu popularitu môžu zabudnúť.

Existujú však mnohé celebrity, ktoré idú príkladom, alebo aspoň žijú relatívne normálny život. Celebritami, ktoré majú popularitu a peniaze, no pritom myslia iba na sebalútosť a drogy, som začal opovrhovať už dávno.