Kúpa založenej firmy je veľmi jednoduchá a výhodná

Zdĺhavé procesy, čakanie na rozhodnutia či overovanie dokumentov a podobne, to je len časť toho, čo musíte vyriešiť, pokiaľ sa rozhodnete začať s vlastným biznisom. Strávite pritom hodiny, no ten čas by ste mohli využiť aj užitočnejšie, preto je múdre nechať túto etapu rozbehu firmy odbornej spoločnosti, ktorá vám predá už založenú spoločnosť s ručením obmedzeným.

Spočítajte si plusy a mínusy

Nákup spoločnosti ready made je výhodnou investíciou, pretože má viacero benefitov, od všetkých nutných povolení a administratívnych záležitostí až po zápisy v OR či ŽR a zaplatené poplatky ste vy odbremenení, vašou úlohou je iba predaj sro dph podpísať zmluvu a v tom okamihu je firma funkčná. Na výber máte spoločnosť bez histórie, teda celkom novú alebo s históriou, s povinnosťou platenia DPH alebo nie a podľa druhu obchodnej činnosti, ktorú chcete vykonávať.

Ready made firmy už všetkými potrebnými dokumentmi disponujú, vy obídete všetky zložité procesy a do rúk sa vám dostane už pripravená spoločnosť na rozbeh činnosti.

Poplatok za túto spoločnosť je v sume, ktorú nájdete na internete pri jednotlivých spoločnostiach, ceny sú konečné a je v nich zahrnuté:

-úplné vypracovanie spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny

-zmluva o prevode obchodných podielov

-obchodné meno, meno konateľa či spoločníka, a tiež sídla a ich zmeny

-pridávanie alebo uberanie predmetu podnikania

-platný súhlas vlastníka prípadnej nehnuteľnosti, kam chceme umiestniť sídlo svojej firmy

-zápisy do OR a súdne poplatky za ne

Podnikanie si užívajú aj mladí ľudia

Na Slovensku sa trh rozrastá najmä o spoločnosti s ručením obmedzeným, lebo tie patria k jednoduchým čo sa týka organizácie či fungovania, vopred založené firmy však majú nespochybniteľné výhody:

-majú svoje IČO a DIČ

-garancia, že majú v plnom rozsahu splatené základné imanie

-zmluvná záruka nulových záväzkov firmy

-spoločnosti sa dajú rýchlo previesť

– každý potrebný dokument vypracúva advokát

Sídlo spoločnosti je možné zaregistrovať aj v okolitých štátoch, firmy majú všetky nevyhnutné dokumenty vybavené a akceptujú ich aj úrady. Úlohou nového majiteľa je už len zveľaďovať jej majetok a poskytovať čo najlepšie služby všetkým zákazníkom.