LED reflektor https://www.ledprodukt.sk/59-led-reflektoryje úsporné svietidlo, ktorého primárnou úlohou je osvetliť požadovaný priestor, a to, čo najintenzívnejšie a najkvalitnejšie. Jedna sa o špeciálny druh osvetlenia, ktorý sa zvykne používať na miesta, kde je znížená viditeľnosť poprípade tam, kde treba viditeľnosť zvýšiť. Používa sa v rôznych priemyselných priestoroch, halách či skladoch, kde ho využívajú prítomní pracovníci, ktorým pomáha a spríjemňuje prácu svojim kvalitným a príjemným osvetlením. Okrem priestoroch, kde sa reflektory používajú, ako osvetlenie pre fyzickú či manuálnu prácu sa zvyknú využívať aj v múzeách, galériách, či na rôznych výstavách kde majú za úlohu osvetľovať nejaké zberateľské predmety, sochy, či obrazy, aby ich návštevníci videli, čo najdetailnejšie a, aby ich zážitok bol, čo najlepší najlepšie.

LED

S reflektormi sa môžete stretnúť aj vo vonkajšom prostredí, a to napríklad na rôznych športoviskách, staveniskách či záhradách. V poslednej dobe sa využívať dosť často aj v bežných domácnostiach. Či už sa rozhodnete reflektor umiestniť na váš dvor, na terasu alebo do vašej dielne či garáži rozhodne naplní vaše očakávanie a poteší vás svojou vysokou kvalitou a tiež skvelou odvodenou prácou. Intenzita reflektoru je pritom na vysokej úrovni. Svetlo je dostatočne silne no na druhu stranu nijako nedráždi a nenamáha váš zrak. To vám následne umožňuje pracovať pod týmto svetlom aj niekoľko hodín bez toho, aby ste sa cítili nejako unavene či zle. Čo sa týka bezpečnosti tak reflektor vyniká v tejto “disciplíne” v niekoľkých smeroch. Je plne bezpečný jednak po vonkajšej časti, čiže jeho konštrukcia je pevná a odolná. To zabezpečuje ochranu pre dane okolie, ale tiež to značí požadovanú kvalitu a odolnosť, ktorú reflektor istotne potrebuje. Keďže sa reflektor zvykne používať okrem interiéru aj v exteriéri, reflektor musí obsahovať mieru odolnosti, voči vode, prachu, rôznym otrasom či iným miernym fyzickým kontaktom, ktoré by sa v nevyspytateľnom vonkajšom prostredí mohli vyskytnúť.

LED

Túto odolnosť im zaručí aj jeden dôležitý parameter, ktorí si, ako záujemca a možno budúci majiteľ reflektora rozhodne všimnite a dajte si naňho pri kúpe dobrý pozor. Ide o tzv. ochranu krytia, ktorá sa označuje medzinárodnou skratkou IP. Presnejšie a odbornejšie sa nazýva stupeň ochrany krytia a používa pri všetkých elektrospotrebičov. Udáva nám odolnosť, ktorú ma daný model elektrospotrebiča. Príslušnú hodnotu ochrany nám udávajú aj dve číslice. Ta prvá nám “oznamuje” to, ako je konkrétny elektrospotrebič, čo je v našom prípade svietidlo s názvom reflektor odolné voči prachu či vniknutiu cudzieho telesa. Druha čísla ma za úlohu indikovať to, ako je reflektor odolný voči vniknutiu kvapalín, čiže vode. Najvyššia možná hodnota je pritom 69, čiže pre “prach” je to číslo 6 a kontakt s vodou ma najvyššiu číslicu 9. Táto hodnota, teda IP sa zvyčajne vyskytuje na prednej strane obalu daného spotrebiča, a to tak, aby bola dostatočne viditeľná. Ak ste na konkrétnom spotrebiči žiadnu hodnotu IP nenašli tak aspoň viete, ktorý spotrebič rozhodne nechcene, a to bez ohľadu na to či sa jedna o nejaké svietidlo, či iný elektro spotrebič.