Švajčiarska spoločnosť vyvíja Lítium – iónovú batériu s niekoľkonásobne vyššou energetickou hustotou, a to v porovnaní s dnes vyrábanými batériami. Má zabezpečiť elektromobilom úžasný, zároveň neuveriteľný dojazd až 1 000 km na jedno nabitie. Prinášať však má aj ďalšie výhody.
 
Predseda predstavenstva Innolith, Alan Greenshields hovorí, že k prelomovým objavom došlo pri výskume a vývoji anorganických elektrolytov, ktoré prinášajú vysoký výkon, odolnosť a dlhšiu životnosť. Tieto batérie dokonca majú vysokú energetickú hustotu.

moderní zařízení.jpg
 
Absencia alebo neprítomnosť organických materiálov sa ukázala byť kľúčovým. Vďaka tomu sa podarilo odstrániť zdroj bezpečnostných rizík a chemickú nestabilitu batérií. Podľa spoločnosti “Inorganic Battery Technology” je nehorľavá, pretože používa neorganické elektrolyty, teda sú bezpečnejšie z toho pohľadu.
 
 
 Konverzné reakčné materiály prekonávajú tradičné materiály na báze interkalácie. Vďaka tomu má byť možné dosiahnuť vysokú energetickú hustotu batérie, až na úrovni 1 000 W/h na kilogram. To je pritom štvornásobok toho, čo ponúka súčasná špička.
 
Tieto batérie neobsahujú exotické a drahé materiály. To podľa Innolith v spojitosti s vysokou energetickou hustotou prináša redukcie potrebných hmôt a radikálnu úsporu nákladov.
 
 Spoločnosť svoje anorganické batérie stále vyvíja vo svojom nemeckom laboratóriu, pričom jej pilotná výroba má byť zahájená takisto v Nemecku. Potom samozrejme má nasledovať uzatváranie licenčných partnerstiev s hlavnými producentmi batérií a automobilov.
 Innolith predpokladá, že ich “Inorganic Battery Technology” príde na trh o 3 až 5 rokov.

bmw.jpg
 
Predošlé generácie spoločnosti už slúžia aj v praxi. Technológia nehorľavých anorganických batérií používajú v sieťových batériových úložísk. Nájdeme ich v sieti americkej energetickej spoločnosti PJM.
 
Podľa Innolith zvládnu tieto batérie viac ako 55 000 cyklov úplného vybitia a nabitia. To znamená 10 až 100 násobok dlhšia životnosť oproti obyčajných Lítium – iónových batérií.