Prevažnú časť roka si slnečných lúčov veľa nedoprajeme, žiaľ je len málo dní, kedy si slniečko môžeme užívať dosýta a tešiť sa, ako nám farbí pokožku do hneda. Ako to ale urobiť, aby sme neskončili spálené dočervena s neustálou potrebou škriabať sa? V lete dostane naša pokožka poriadne zabrať, nehovoriac o letných dovolenkách, na ktorých na nás slnko svieti neustále niekoľko dní a je tak veľmi intenzívne, že aj po kratšom čase na sebe jeho silu cítime. Pokožka dostane určite šok, a ak sa chcete vyhnúť nepríjemnej svrbivej červenej farba či pľuzgierikom na dekolte, pleciach či nohách, je potrebné dobre sa chrániť.

opaľovanie na pláži

Určite si už do detstva pamätáte na to, ako Vám rodičia vtĺkali do hlavy jedno – natierať sa pred pobytom na slnku je dôležité…a mali pravdu. Toto pravidlo platí do dnes, no ak si myslíte že to stačí urobiť raz aj to len tak „aby sa nepovedalo“, tak nemáte pravdu. Veľa ľudí si myslí, že stačí opaľovací krém s nižším faktorom, pretože sa chcú opáliť a byť čím skôr krásne hnedí, no to je najlepšia cesta k tomu ako to pokaziť a dovolenku si kvôli spálenej pokožke vôbec neužiť. To, akým krémom sa nakrémujete vôbec nemá vplyv na intenzitu opálenia v tomto prípade platí opak – čím vyšší ochranný faktor, tým dlhší pobyt na slnku.

žena pri západe slnka

Ochranný faktor opaľovacích krémov nemá vplyv na intenzitu opálenia ale na to, že Váš viac ochráni pred slnečnými lúčmi, tak ľahko sa nespálite a môžete si pobyt na slniečku užiť omnoho dlhšie ako tí, ktorí sa nenatreli vôbec alebo krémami s nízkym faktorom. Samozrejme je dôležitá aj intenzita krémovania, ak plánujete stráviť na slnku pol dňa, jedenkrát určite nestačí a to ani v prípade krémov s ochranným faktorom 50. Najlepšie sa je nakrémovať znova a znova ideálne po zhruba dvoch hodinách aby ste si zabezpečili ochranu a zároveň krásne opálenie, ktoré Vám vydrží. Určite nechcete, aby bol výsledok Vašej dovolenky nepríjemný v podobe červenej pokožky ktorá svrbí a páli, preto radšej dbajte na to, aby ste si ju užili a domov si doniesli darček v podobe nádhernej hnedej pokožky, ktorá Vám vydrží čo najdlhšie.