V bytoch a kanceláriách, ale v podstate vo všetkých komerčných priestoroch, ktoré slúžia na bývanie alebo na akékoľvek iné využívanie človekom, by mali byť dodržané normy presvetlenia, ktoré hovoria o tom, koľko hodín denne a v akej intenzite je potrebné zabezpečiť prísun denného svetla. V tomto nám môže byť nápomocný aj vhodný materiál, napríklad sklo.

Abstraktné vzory sú žiadané

V stúpiť do slnkom zaliatej miestnosti v človeku hneď vyvolá pozitívny pocit, priestor pôsobí oveľa teplejším dojmom a zároveň je aj opticky zväčšený. Niekedy je takmer nemožné dostať denné svetlo do priestoru, preto ak je to možné, môžeme to skúsiť výmenou priečok alebo aspoň dverí za priehľadné, zo skla. LM-MONT je spoločnosť, ktorá sa venuje aj týmto produktom, lebo vyrába a montuje zasklené steny a dvere na stavby všetkého druhu.

Vstupy do miestností zabezpečujú jedno alebo dvojkrídlové dvere, ich rozmer a druh materiálu, z ktorého sú vyrobené, závisí od toho, kde sa nachádzajú. Vstupné do bytov bývajú nepriehľadné, ale obchody či iné prevádzky využívajú sklenené dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/. Ich štýl sa dá vyriešiť na viacero spôsobov, buď bude sklo vsadené do rámov alebo sa vyrobia dvere iba z čistého skla, bez rámu. Tento typ dverí sa používa pri moderných stavbách, kde chceme docieliť čistotu celého navrhnutého interiéru.

Tmavé rámy majú elegantný nádych

Dvere zo skla je možné otvárať alebo posúvať do strán, na ich výrobu je vhodné sklo hrúbky 8,10 či 12mm, bezpečnostné, v povrchovej úprave viacerých druhov, číre, matné, pieskované, grafosklo či farebné alebo s grafickými vzormi, ktoré sa vytlačia priamo na sklo. Pri využití niektorej z týchto úprav sa z obyčajných dverí môže stať originálny prvok, zaujímavý po grafickej aj projekčnej stránke. Jednoduchá úprava interiéru, ktorý už dlhé roky nebol inovovaný a môže získať nový šat rýchlym zásahom, je napríklad výmena drevených dverí za niektoré zo sklenených typov, nie je to finančne náročné, ale efekt je prekvapivý.