Dnes už sa veľmi nenosia klobúky, ako kedysi. Klobúk u dám bol veľmi dlho módnym doplnkom, priam nevyhnutnosťou v obliekaní. Nielenže dámu chránil pred slnkom či počasím, bol zároveň aj akýmsi bontónom danej doby. Obliekanie sa veľmi zmenilo s technickou revolúciou a emancipáciou žien, ktoré priniesli inú náladu, usporiadanie spoločnosti i veľkú zmenu názorov a postojov, ktoré v spoločnosti prevládajú. To ovplyvnilo celkovú náladu a nastavenie spoločnosti, obliekanie nevynímajúc.

dievča v dámskej šiltovke

Dnes sú pokrievky hlavy bežné najmä v zime v podobe zimných čiapok a čeleniek, no po celý rok sa dajú nosiť šiltovky. dámske šiltovky sú módnym doplnkom, ktorý sa zvykol pôvodne nosiť na športové podujatia. Za veľkou mlákou najmä na baseball, kvôli ktorému táto čiapka vlastne aj vznikla, neskôr však aj na bežné nosenie. Šiltovka sa stala veľmi obľúbenou a už mnoho desaťročí sa vyvíja a ustáľuje svoje postavenie v móde.

Dnes už je možné nosiť šiltovku takmer ku všetkému. Ako sa búrajú hranice a ležérnosť sa dostáva do popredia, najmä pre 2 dlhé roky pandémie, dá sa dnes už aj šiltovka nosiť k rôznym štýlom oblečenia, nielen k športovému.

damska siltovka

Šiltovka dokonale doplní dnešný moderný „teplákový štýl“. Svoje prvenstvo si ešte stále v móde drží, keďže sme dva dlhé roky prežívali doma na homeoffice. Teplákové oblečenie je preto ešte stále in a dokonca znesie aj kombináciu s lodičkami a šiltovkou. Poviete si lodičky a šiltovka? Áno, aj takáto kombinácia sa dá dosiahnuť zladením vhodných kúsok so správnym materiálom a farbou. Šiltovkou môžete doplniť aj šaty alebo maxi šaty, či sukňu. Skvelo sa hodí k teniskám, ale nie je to podmienkou. Dnes už aj tenisky doladíte k sukni alebo šatám, takže šiltovku tiež. Správne zvolená šiltovka sa bude hodiť aj k saku alebo kabátiku a iným elegantným outfitom. Perfektne sedí k ponču a dlhým voľným svetrom s legínami. Inšpirujte sa a vytvorte si vlastné outfity aj so šiltovkou.