Veľká miestnosť alebo obrovské otvorené priestory síce znejú ako skvelé riešenie, ale v určitých situáciách je potrebné aj v takýchto priestoroch zabezpečiť súkromie alebo oddeliť časť danej miestnosti od jej zvyšku. Kvôli takémuto riešeniu vo forme predelenia miestnosti, ale nie je nutné hneď riešiť trvalé dostavenie steny, pretože sa to dá vyriešiť aj oveľa jednoduchšie a bez trvalých následkov v prípade, že by bolo v budúcnosti potrebné zmeniť tvar miestnosti do pôvodného tvaru. Jednoduché a rýchle riešenie poskytne sklenená deliaca stena, ktorá sa dá do priestorov ľahko nainštalovať a pokiaľ už ju nebude potrebné, opätovne odinštalovať.

oddelené zasadacie priestory

Vďaka sklenej deliacej stene môžete oddeliť napríklad kancelárske alebo zasadacie priestory a zabezpečiť tak jednotlivým zamestnancom súkromie v podobe oddelenej kancelárie, kde si môžu bez rušenia ostatných vykonávať svoje pracovné činnosti. Rovnako je možné takúto deliacu stenu využiť aj v bežnej domácnosti, kde sa hodí najmä ak máte menší byt. V bytových priestoroch s menším počtom izieb s pomocou sklenenej steny rýchlo oddelíte napríklad kuchynské priestory od obývačky, prípadne obývaciu časť od spálne alebo spálňu od šatníka či kancelárie.

deliace sklenené steny

Sklenená stena následne pôsobí v priestore nenápadne a svojím priehľadným vyhotovením umožňuje dennému svetlu, aby sa ďalej v priestore voľne šírilo. Pokiaľ by ste však chceli iné než priehľadné vyhotovenie skla, je možné zvoliť aj sklenenú stenu s povrchovou úpravou. Povrchové úpravy sa realizujú buď metódou pieskovania, vďaka ktorej je možné na skle vytvoriť aj rôzne vzory, alebo si viete vybrať sklo, ktoré bude nepriehľadné. Matné a kalené sklo je vhodné napríklad do spomínaných bytových priestorov, kde vám na oddelenie spálne od zvyšku bytu skvele poslúži, pričom zároveň vďaka nepriehľadnosti zabezpečí aj potrebné súkromie.