Počiatky vzniku nemeckej automobilovej spoločnosti Mercedes-Benz sú postavené na patente prvého prototypu samostatne spaľovacieho motora, ktorý ešte v roku 1886 vytvoril Karl Benz. Práve na základe tohto jedinečného vynálezu o niekoľko rokov neskôr, konkrétne v roku 1926, vzniká samotná spoločnosť, ktorá získala pomenovanie po autorovi významného patentu. Ešte pred založením spoločnosti Mercedes, fungovala výroba prvých automobilov s revolučným spaľovacím motorom pod inou firmou, ktorej názov bol DMG (Daimler Motoren Gesellshaft).

disky Mercedes

Dnes celosvetovo preslávené celé meno spoločnosti, bolo vytvorené až spojením priezviska autora patentu Karla Benza a krstného mena dcéry (Mercedes) automobilového podnikateľa Emila Jelineka, ktorý s firmou veľmi úzko spolupracoval. Práve podnikateľ Emil Jelinek je považovaný za toho, kto pomohol automobily Mercedes presláviť a dostať ich do celého sveta, kde zožínali úspech až do vojny. Po začiatku vojny sa firma začala zameriavať primárne na výrobu vojenských vozidiel a leteckých motorov, avšak po jej skončení sa opäť k výrobe automobilov vrátili.

vozidlá Mercedes

Postupom rokov vyrobili mnohé ikonické autá, z ktorých veľká časť modelov sprevádzala historické udalosti a sú dodnes vystavené v automobilových múzeách. Počas svojho dlhoročného pôsobenia takmer úctyhodných 100 rokov, priniesli do automobilového priemyslu stovky inovatívnych moderných a bezpečnostných prvkov, vďaka ktorým sa značka stala jedným z najznámejších výrobcov vozidiel na svete. V súčasnosti sa okrem výroby luxusných automobilov a osobných áut zameriavajú prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti aj na výrobu veľkých nákladných vozidiel, ako sú kamióny a autobusy. Ak ste fanúšikom značky a vlastníte ich vozidlo, určite vás zaujmú aj ich mnohé doplnky pre automobily, medzi ktoré patria napríklad disky Mercedes NajDisky, ktoré dodajú elegantný a luxusný nádych každému autu.