Sledujte slony v Zambii
V oblasti safari v južnom Luangwave v Zambii je veľa exotických, afrických zvierat, ako je žirafa, hrochy, byvoly a krokodíly, z ktorých mnohé uvidíte priamo z džípu. Ale v Mfuwe Lodge môžete vidieť tieto zvieratá priamo v rezorte, pretože sa nachádza na brehu dvoch lagún, z ktorých pijú.

slon

Od októbra do decembra získajú hostia zvláštny zážitok: Rodiny voľne žijúcich slonov prechádzajú trojpodlažnou, klenutou vstupnou halou a recepciou, kde ich lákajú voňavé mangovníky rastúce priamo na pozemku (aby dostali na ovocie, slony musia ísť cez lobby bar). Keď je divoké mango ovocie v plnej sezóne, slony prídu niekoľkokrát denne. Obvykle ide o skorú rannú návštevu, pravdepodobne získať niečo, čo spadlo cez noc. Neskôr sa behom dňa zastavia ďalšie slony, alebo niekedy aj skupiny, aby zistili, či je niečo nové na občerstvenie.

vlk

Slony do rezortu prichádzajú od deväťdesiatych rokov. Nemôžete sa ich dotýkať ani používať fotoaparáty s bleskom, ale môžete zostať v bezpečnej vzdialenosti, aby ste sa mohli pozerať, zvyčajne za recepciou.

Nechajte sa pobozkať od vlka na statku v Nórsku
Väčšina ľudí prichádza do Nórska, aby zachytila polárnu žiaru alebo vyrazila na plavbu cez úchvatné fjordy. Mnoho ľudí tam tiež prichádza za vlkmi.
V parku Polar Park, neďaleko mesta Narvik, kde sa ľudia chodia pozrieť na polárnu žiaru, sa miestni vlci narodia a chovajú vo veľkých priestoroch, kde sa socializujú. Keď toto miesto navštívite, domestikovaní vlci prídu so sprievodcom a trénerom, aby ste ich mohli pohladkať . Dokonca sú naučené dať bozk tým, že vás olížu.

želva

Plávanie s morskými živočíchmi na Maldivách
Maldivy sú známe pre bungalovy postavené na vode, nedotknuté pláže a krištáľovo čisté more. Podľa mladých ľudí je to jedna z najlepších destinácií na zemi. Je to tiež miesto, kde môžete zažiť dovolenku s dotykom morského života.
Vzhľadom na to, že je postavený okolo koralového útesu v chránenej morskej rezervácii, návštevníci rezortu Milaidhoo často nájdu exotické vtáky na terase alebo môžu plávať s morskými korytnačkami, delfínmi pri pláži strediska (alebo sa len ponorte do mora priamo z bungalovu).

Stredisko Huvafen Fushi má podmorské kúpele, ktoré svietia ako nočné akvárium, kde môžete vidieť všetky druhy rýb, vrátane úhorov a žralokov. V reštaurácii Tapasake One & Only, ktorá je postavená na oceáne, podvodné svetlá osvetľujú žraloky, ktoré plávajú okolo.